wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

W miniony weekend odbyła się druga edycja konkursu Wino na Medal. W tegorocznej odsłonie triumfowały wina z Włoch i Kalifornii. Najwięcej punktów zdobyło nasze wino Pio Cesare Nebbiolo Langhe DOC. Sukces jest tym większy, że konkurencja była bardzo duża, bowiem na konkurs wpłynęło ponad 170 próbek.

Jury przyznało łącznie 77 wyróżnień - 7 złotych, 23 srebrne i 47 brązowych medali. Jurorzy drugi raz z rzędu nie przyznali Grand Prix – różnica między pierwszym i drugim miejscem była zbyt mała. Najliczniej reprezentowanymi były wina włoskie i francuskie. Egzotyczną ciekawostką były zgłoszone wina importowane z Indii. Podstawowym kryterium udziału w konkursie była dostępność produktu w ofercie branży HORECA. Wśród firm rejestrujących produkty znaleźli się zarówno wiodący, jak i mniejsi dystrybutorzy.

Tegoroczny konkurs był dla Wine Direct wyjątkowo owocny, bowiem z sześciu win zgłoszonych do konkursu aż pięć z nich otrzymały wyróżnienia. Złoty medal i tytuł najlepszego wina konkursu otrzymało wino Pio Cesare Nebbiolo Langhe DOC. Srebro zdobyło wino deserowe z portugalskiego domu winiarskiego Quinta da Alorna. Trzecie miejsce i brązowy medal dumnie dzierżyły aż trzy wina Arinto & Chardonnay Reserva od Quinta da Alorna, hiszpańska Finca Museum Reserva a także austriacki Riesling od Domain Wachau. Jesteśmy dumni, bowiem w klasyfikacji medalowej pierwszej pięćdziesiątki Wine Direct plasuje się na aż na drugiej pozycji.

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca