wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

Koszerność to jedna z bardziej skomplikowanych rzeczy w judaizmie, a koszerność alkoholu to już podwójne utrudnienie. Jednak większa rozwaga podczas wytwarzania wina oraz korzystanie z urządzeń wysokiej klasy sprawia, że wina koszerne są towarem poszukiwanym ze względu na swoją wysoką jakość. Zainteresowanie jest zaskakująco duże, dlatego w ofercie Partner Center nie mogło zabraknąć koszernego wina jak i brandy. W dystrybucji PC już jest najbardziej uznana mołdawska marka oznaczona certyfikatem koszerności – KVINT.

     Dla Żydów koszerne jest to, co przez wieki zapewniało im zdrowie i chroniło przed zatruciami, a ma postać ściśle przestrzeganych zasad odnoszących się do produkcji żywności. Najważniejszą zasadą rozstrzygającą o koszerności wina jest, by cały proces produkcji od dbania o winne krzewy, aż po butelkowanie, był wykonywany przez Żydów religijnych (z wyłączeniem kobiet). Oprócz tej głównej zasady należy przestrzegać jeszcze kilku pozostałych jak np. winogrona można zbierać z krzaków od czwartego roku ich owocowania, pomiędzy krzewami nie można uprawiać nic innego, co siódmy rok winnica powinna odpoczywać a wszystkie urządzenia do produkcji wina powinny być używane jedynie do win koszernych. Tak duże restrykcje sprawiają, że produkty koszerne są synonimem jakości.


    Kvint to firma ze 120-letnią historią, lider napojów alkoholowych w Mołdawii. Jest wiele czynników, które warunkuje sukces firmy. Po pierwsze terroir - niepowtarzalny klimat, żyzna gleba, pagórkowaty teren i okolice rzeki Dniestr stworzyły najkorzystniejsze warunki do uprawy najlepszych winogron. Zaawansowana technologia i nowoczesny sprzęt to kolejny ważny punkt firmy. Jednak najważniejszy to oryginalne receptury i poszanowanie tradycji ale także pasjonująca praca specjalistów KVINT. Wszystkie te okoliczności determinują sukces firmy ale przede wszystkim wysoką jakość produktów, która śmiało konkuruję z najbardziej uznanymi markami na świecie. Należy równiez podkreślić fakt, że wszystkie te produkty są pod ścisłą kontrolą Union of Ortodox Jewish Congregations of New York (USA), OU.

 

 

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca