wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

W środowy wieczór, w nowo otwartej restauracji Jakubiak w Sopocie, odbyła się kolacja charytatywna. Był to kolektyw mistrzów i przyjaciół kulinarnych Kuby Winkowskiego, Sebastiana Cichego, Jordan Bacha oraz Tomka Jakubiaka. Spotkanie dedykowano Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Zysk z kolacji był dużo większy niż zakładano, a to między innymi dzięki winom Wine Direct, które zostały ufundowane na tą kolację.

Czterech szefów kuchni zebrało się w nowo powstałej restauracji Jakubiak w Sopocie . Spotkanie rozpoczęto w ogrodzie, gdzie poczęstowano zgromadzonych wyśmienitymi bąbelkami Cava Paternina Rose. Do stolików restauracyjnych zasiadło prawie 50 gości, którzy oczekiwali kulinarnych doznań, a jednocześnie pomogli nieuleczalnie chorym dzieciom.

Specjalnie na ten wieczór zostało przygotowane sześciodaniowe menu. Zaserwowano ferię smaków i kolorów, co nie ułatwiło pracy naszym sommelierom w przygotowaniu właściwego pairingu. Na szczęście na miejscu był nasz doświadczony sommelier z Trójmiasta Elwira Pikuła, która zmierzyła się z tym wyzwaniem. Efekt był doskonały. Na talerzy gościł kiszony seler, królik, gładzica, jeleń a także rokitnik. Na najlepszych towarzyszy tych kulinarnych specjałów wybraliśmy: owocowego rieslinga (Save Water Fruity), słoneczne chardonnay z Chile (Maycas del Limari), nowozelandzkie sauvignon blanc (Hay Maker), dojrzały, szlachetny blend mołdawski (Purcari Freedom) a także deserowe, starzone wino (Quinta da Alorna). Goście byli oczarowani naszymi duetami. Wina idealnie dopełniały wyszukanych i na najwyższym poziomie smaków dań. Jesteśmy dumni, że branża docenia nasze doświadczenie i jesteśmy zapraszani do tego typu wydarzeń.

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca