wino zrodzone z pasji

partner center to 3 dekady pasji i doświadczenia

o nas

 

Czyste, imponujące Sangiovese wypełnione aromatami suszonego rozmarynu, płatek róż, cedru, przydymionej skórki pomarańczy a także trufli. Wyraźne garbniki idealnie wkomponowane w dość nieoczywistą kwasowość. Wspaniałe! – to tylko akapit z obszernej recenzji sommeliera oceniającego wino Selvapiana Chianti Rufina Bucerchiale w rankingu Jamesa Sucklinga.

Kolejne wino z oferty Wine Direct otrzymało wyróżnienie w rankingu Jamesa Sucklinga. Jest to wyjątkowe trofeum, bowiem w konkursie wino to zgromadziło aż 96 punktów. Często informujemy o wyróżnieniach tego rankingu, jednak rzadko o tak wysokich notach. Gratulujemy!
Fattoria Selvapiana została założona w 1827 roku przez florenckiego bankiera Michele Giuntini w sekcji Chianti Rufina. Imponujący jest fakt, że od dwóch wieków winiarnia nie zmieniła właścicieli i nadal jest zarządzana przez rodzinę Giuntini. Jednak od 2002 roku winiarnia zaczęła podążać w kierunku ekologicznych praktyk produkcji wina. Jednak niezależnie od trendów lokalizacja domu winiarskiego jest idealna. Wzgórza, gdzie znajdują się winnice Rufina leżą u podnóża Apeninów, łańcuchów gór, które dzielą Toskanię z Emilia Romagna. Bliskość gór silnie wpływa na mikroklimat obszaru z chłodniejszym latem i dużymi różnicami temperatur między dniem i nocą. Z tego powodu winogrona dojrzewają powoli przez cały sezon letni, by osiągnąć piękny bilans wszystkich aromatycznych związków. Dzięki temu wina nie tylko posiadają świeżą kwasowość, wspaniałą finezję i elegancję, ale także jedwabiste taniny i długi posmak. A co za tym idzie otzrymuja wysokie noty w konkursach winiarskich jak Selvapiana Chianti Rufina Bucerchiale.

powrot

nasze smaki

 

wina najwyższej klasy

 

cudzy
kanał sprzedaży

horeca